Jak vybrat matraci

Jak vybrat matraci - 44-1

Jak vybrat matraci

Proč je důležité věnovat pozornost výběru matrace je nasnadě. V posteli - NA MATRACI - trávíme velkou část dne. 4-12 hodin podle tělesného nároku nebo bohužel, časových možností. Vezměme průměrný 8 hodinový spánek. Třetina dne, která má být dobou, kdy si mozek odpočine a nabere mentální sílu, stejně jako tělo, které zregeneruje tím, že se uvolní tahy a tlaky vzniklé v průběhu dne vlivem zlozvyků svého nositele, fyzickou zátěží nebo prostou zemskou přitažlivostí.

Regenerace ve spánku je důležitá. Od její kvality se z velké části odvíjí fyzická a psychická pohoda během dne.

Rada, jak na výběr matrace, není jednoznačná. Každý z nás má jiné nároky na tvrdost, velikost, sklon lůžka. A nepřeslechnutelné slovo má i naše peněženka.  Ale zpět k výběru.

Náš internetový obchod GoMiK se specializuje na prodej matrací osvědčeného českého výrobce s dlouhou tradicí. Nabízíme vysoce kvalitní matrace v širokém rozpětí velikostí (včetně individuálních rozměrů), materiálů, cen a včetně v podstatě všeho, co je ke kvalitnímu spánku potřeba. A co je potřeba?

Zdravotní matrace

Chybu při výběru matrace neuděláme, sáhneme-li po zdravotní matraci. Matrace, která nese označení ZDRAVOTNÍ, prošla celou řadou testování, o kterých je výrobce schopen předložit klinická hodnocení, atesty použitých materiálů, včetně příslušných certifikátů. Navíc je cena takové matrace zatížena sníženým DPH, tudíž je celkově v podstatě levnější oproti ostatním. Zdravotní matrace zaručuje optimální oporu pro odpočívající lidskou kostru. Umožňuje správnou polohu páteře a tím spontánní relaxaci všech svalů na ní upnutých.

Certifikát o klinickém hodnocení - Bezpečný výrobek - Návod na užívání a údržbu v českém jazyce - Řešení konkrétních zdravotních obtíží (alergie, dlouhodobé upoutání na lůžko, prevence proleženin, ap.).

Hygiena lůžka.

Již při výběru se musíme zamyslet na to, jak budeme matraci udržovat, abychom mohli plně využít její životnost. Usnadní nám matrace zajištění hygieny lůžka i po malých nehodách? Z toho důvodu se doporučuje výběr matrace se snímatelným potahem. Dále už záleží na velikosti pračky, zda zvolit zip do "L" nebo ze všech čtyř stran, a vlastní preferenci teploty praní nebo propustnosti potahu pro kapaliny.

Velikost matrace

Při výběru matrace pro jednolůžko není co řešit. Velikost lůžka a basta. Otázka však vyvstává pro každého, kdo chce novou matraci do manželské postele. Jednu velkou společnou? Dvě matrace?

Odpověď poskytne vlastní postel. Pokud je plocha pro matrace pevně vymezena, matrace je zasazena do pevných okrajů lůžka, doporučujeme koupi dvou matraček. Vzhledem k technologii ušitého potahu není cítit přechod mezi nimi, navíc zůstává u každého povlékání přiměřeně - no, jednoduchá - manipulace. Matračky se mohou přetáčet, otáčet, vyměňovat mezi různě těžkými partnery a dochází tak k rovnoměrnému opotřebení na celé ploše lůžka.Lze také vybrat matrace pro jednotlivé partnery podle jejich specifických nároků, které nemusí být totožné.

Vlastníte-li postel, často kovovou, která nemá po všech stranách pevné mantinely, které by udržely dvě matrace těsně u sebe, je vhodnější zvolit velký rozměr matrace podle velikosti ložné plochy.

Materiál

Materiál samozřejmě určuje vlastnosti matrace. Jeho volba musí nutně proběhnout souběžně s tím, jaký podklad pro matraci plánujeme. Zda polohovatelný rošt nebo postelová prkýnka. Neprodyšný podklad - deska - se obecně moc nedoporučuje, větrání matrace je v tom případě značně omezeno. Některé materiály nebo jejich kombinace jsou vhodné pro různá zatížení, je tedy nutno brát v potaz i váhu člověka a zároveň určují i tvrdost lůžka a zde závisí na zvyku a potřebách každého spáče.

Je třeba počítat s tím, že sebekvalitnější matrace nás nepřežije. Životnost matrace bývá 5-10 let. Výběrem, aby co nejvíc vyhovovala našim požadavkům, lze mnohé ošetřit. Závěrem ještě poznámka. Vysoké nároky na spací standart mohou splňovat nejen zdravotní matrace. To, že příslušná matrace není nositelkou certifikátu a nebyla podrobena náročnému a drahému testování, znamená pouze to, že její cena může díky tomu být příznivější pro svého majitele.

Kvalitní rošt

Polohovatelnost, nosnost, odklápitelnost.

Lůžkoviny

Antialergiké, pratelné, klasický polštář velikostně regulovatelný, anatomický polštář.

Zpět na přehled článků


Komentáře

Napište svůj komentář.

Přidat komentář

Nahoru